Amazon Üretimi Mikrodalga mı?

Amazon’un Hardware Event’inde tanıttığı tüm ürünler

Hepimizin yakından takip ettiği Amazon Türkiye mağazası geçtiğimiz hafta açıldı. Peki Amazon’da başka ne gelişmeler oldu? Bu yıl gerçekleştirdiği ve yepyeni Amazon donanımlarını tanıttığı etkinliğini Seattle’daki Spheres adını alan ilgi çekici binasında gerçekleştirdi. İşte Amazon’un yeni duyurduğu donanımları…

Devamını oku

3B Baskı Biyonik Göz

Minnesota Üniversitesi’nden Michael McAlpine, geliştirildiği takdirde görme engelli bireyin yeniden görebilmesini sağlayacak biyonik gözün basit bir ilk versiyonunu 3B baskı ile üretti.

Devamını oku

Carlsberg’den Yaratıcı ve Sürdürülebilir Ambalaj Tasarımı

Carlsberg “Snap Pack” ismini verdiği, plastik kullanımını önemli ölçüde azaltan bir ambalaj tasarımına geçti. Carlsberg bu uygulama ile dünyadaki yıllık toplam plastik atığın 1200 tondan daha fazlasını kurtarmış olacak. Dünya genelindeki plastik kullanımlarını da %72 oranında azaltmış olacak.

Devamını oku

Bizden Haberler : Yeni Youtube serüvenimiz “Gezegen Diyalogları”nı izlediniz mi?

Youtube’ta yepyeni bir serüvene başladık! Her bölümde birbirinden değerli konukları ağırladığımız ve biraz konuklarımızın uzmanlık alanından biraz yaratıcılıktan bahsettiğimiz Gezegen Diyalogları devam ediyor. Yeni bölümleri kaçırmamak için kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Hemen İncele

Haftanın Kitap Önerisi: İcat Çıkarma

“Telefon, icat edildiği dönemde anlamsız bir oyuncak diye küçümsenmiştir. Beatles’a, gitar çalan müzik grupları döneminin sona ermek üzere olduğu söylenmiştir. Sandviç, kumar bağımlısı bir Kont’un oyun sırasında acıkması sonucu bulunmuştur. Marilyn Monroe’ya gidip nasıl sekreter olunacağını öğrenmesi tavsiye edilmiştir. Eleştiri, kibir, elitlik ve (bazen dehşete düşüren) cehalete karşı gelen azmin kitabı. Keyifli, bilgilendirici ve eğlenceli…”

İncele

Buna Bayıldık! : Jüri onayından geçen kişilerin katılabileceği dijital etkinlik kulübü “Jemiyet”

Jemiyet, sadece davetlilerin ve jüri onayından geçmiş kişilerin katılabileceği, mobil uygulama yolu ile üyelerini şehrin farklı yerlerinde organize ettiği ya da davet ettiği etkinliklerde bir araya getiren bir girişim.

Şimdi Tanışın

 

Haftaya görüşmek üzere…

En güncel haberleri anında mail ile bildirim almak için kayıt olabilirsiniz

 

 

Gelişmelerden Haberdar OlunBültenimize kayıt olun

Netuce olarak dijital dönüşüm, yazılım dünyası, dijital pazarlama, yerel iç görüler ve parlak fikirler üzerinde bültenler paylaşıyoruz. En yeni gelişmeleri güncel içerikleriyle takip etmek için bültenimize kayıt olun.