Araç Değer Kaybı Yazılımı

Araç Değer Kaybı Yazılımı

Trafikteki araç sayısı arttıkça ve trafik koşulları yoğunlaştıkça, sorunlar da buna paralel olarak artmaya devam ediyor. Her geçen gün trafiğe çıkan araçlar arasında küçüklü büyüklü kazalar biraz daha fazla meydana geliyor. Hal böyle olunca gerek araç sahipleri gerekse de yasal taraftaki kurum ve bireyler açısından işler daha da zorlaşıyor. Bu noktada, süreçleri oldukça kolay bir noktaya çekmek adına online platformlar sahneye çıkıyor. Kazanın meydana geldiği andan, taraflar memnun kalacak şekilde sorun tüm yönleriyle ortadan kalkana kadarki süreci online olarak yönetmek ve takip etmek, ciddi bir zaman ve maliyet avantajı sağlıyor. Bu da değer kaybı yazılımı olarak karşımıza çıkan akıllı sistemler üzerinden artık gerçekleştirilebiliyor.

Araç Değer Kaybı Yazılımı Edinmek için  0850 225 0 555

 

Araç Değer Kaybı Nedir?

Aracın değeri pek çok farklı ölçütlere göre belirlenebiliyor. Bu ölçütler arasında aracın modeli, üretim yılı, trafiğe çıkış tarihi, kilometresi ve en önemlilerinden biri aracın daha önceden aldığı bir hasarın olup olmadığı gibi faktörler, araca değer biçerken dikkate alınıyor. Bu değerlendirme sonucunda, ikinci el bir araç satın alırken ya da satarken elde edilen değer satış fiyatını ortaya çıkarıyor.

Bu nedenle araç değeri hem araç sahibi hem de alıcı adayları için oldukça önemli. Günümüz koşullarında trafikte her gün daha fazla araca rastlanıyor. Daha çok araç daha çok kaza demek oluyor. Trafikteki araçları her an, büyük ya da küçük, araç sahibinin ya da karşı sürücünün hatasıyla bir kazaya karışma riski bekliyor. Çok sayıda hasarlı durum meydana gelse de, bunların hepsi aracın değer kaybetmesine yol açmayabiliyor. Aracın ikinci el satışı sırasında daha az fiyat biçilmesine sebep olabilecek araç değer kaybı, her kaza sonucunda oluşmayabiliyor. Bunun için bazı kıstasların yerine gelmiş olması gerekiyor.

Takvim ve Hatırlatma

Sistem, dosyanın 15 gün sonra tahkime gitmesi ve 2 yıllık zaman aşımının dolmasından önce hatırlatma uyarısı vermektedir.
Ayrıca kendinize herhangi bir konu ile ilgilide hatırlatma oluşturabilirsiniz.

Araç Değer Kaybı Nasıl Alınır

Bir aracın değer kaybedip kaybetmediğine kara verebilmek için, hasarlı aracı bir eksperin görmesi gerekiyor. Araç değer kaybı almak için bir eksper raporunun olması gerekiyor. Eksper her hasarı değer kaybı olarak nitelendirmeyebiliyor. Hatalı taraf bir araca vurduğunda, araçtaki tek hasar boyasının kalkması ya da farının kırılması ise, bu araç değer kaybetmiş sayılmayabiliyor. Eğer eksper kaza sonucunda hasarlı aracın değer kaybetmeyeceğine karar verirse, değer kaybı alınamıyor. Ancak aracın değer kaybedeceğine dair bir rapor çıkıyorsa, o zaman dava kaybı davası açılabiliyor. Değer kaybı davasında, hasarlı aracın sahibi eksper raporunu mahkemeye delil olarak sunuyor ve aracın ikinci el satışı sırasında kaybedeceği eksper tarafından öngörülen değeri karşı taraftan talep edebiliyor. Talep edilen değer, davalı taraflarca ödendiği anda mahkeme sonuçlanmış oluyor. Ancak mahkeme devam ettiği sürece bazı problemler ortaya çıkabiliyor. Bu problemlere de genelde sigorta şirketleri yol açıyor. Pek çok kişi olası kazalarda meydana gelebilecek hasarlara karşı hazırlıklı olmak adına aracına sigorta yaptırıyor. Sigorta şirketi, mahkeme süreci devam ederken söz konusu ödemeyi reddedebiliyor. Böyle bir durumda avukatlar için yeni bir takip süreci başlıyor ve değerlendirmesi için Sigorta Tahkim Komisyonu’na başvuruluyor. Ekspertiz raporu komisyon tarafından da inceleniyor ve aracın değer kaybı onaylanırsa sigorta şirketi ödemeyi gerçekleştiriyor. Ödemenin tekrar gerçekleşmemesi durumunda ise icra süreci başlatılıyor.

Dosya Detay Ekranı

 

 

Dilekçe Şablonları ve Yazdırma

 

 

 

Tüm dilekçe şablonlarını bir defaya mahsus oluşturarak herhangi bir araçla ilgili ihtar, ıslah, ek beyan ve tahkim dilekçelerinizi yazdırabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Şablonlar

 

Sigorta Tahkim Komisyonu Başvuru Formu

 

 

Araç Değer Kaybı Yazılımı ve Sağladığı Kolaylıklar

Araç değer kaybı mahkemeleri, bazen ödeme alınana kadar uzun ve karmaşık bir süreçten geçebiliyor. Gün içerisinde yaşanan büyüklü küçüklü trafik kazaları düşünüldüğünde, avukatlar için bu ciddi takip zorluğu yaratabiliyor. Ancak bu süreçlerin tamamı, artık online olarak ve otomatik bir şekilde yürütülebiliyor. Bu da avukatların günlük iş yükünü ciddi şekilde azaltıyor. Araç değer kaybı yazılımı değer kaybı sürecini, kazanın meydana geldiği andan mahkeme sonucunda değer kaybı ödemesi alınana kadar gerçek zamanlı olarak takip etmeye yarayan akıllı sistemler olarak karşınıza çıkıyor. Süreç ile ilgili olumlu veya olumsuz herhangi bir gelişme olması durumunda avukat, sistem tarafından bilgilendiriliyor. Bu sayede hiçbir aşama gözden kaçmıyor ve süreç sağlıklı bir şekilde işliyor. Bu da aynı zamanda ciddi bir zaman tasarrufu sağlıyor. Sonuç olarak, her gün trafiğe çıkan araçlar için söz konusu hasar meydana gelebilecek durumların oluşma riski oldukça yüksek. Dolayısıyla sıfır ya da ikinci el araçların, bir sonraki satış işleminde daha düşük bir bedele satışının gerçekleşmesine sebebiyet verebilecek, aracın hasar almasıyla sonuçlandığı olayları tespit etmek büyük önem arz ediyor. Hatalı tarafın yol açtığı bu olumsuzluğu karşılaması adına, bu tespiti kolayca yapmak ve olası maddi kayıplardan korunmak için araç değer kaybı yazılımı kullanın.

Araç Değer Kaybı Yazılımı Edinmek için
0850 225 0 555

Gelişmelerden Haberdar OlunBültenimize kayıt olun

Netuce olarak dijital dönüşüm, yazılım dünyası, dijital pazarlama, yerel iç görüler ve parlak fikirler üzerinde bültenler paylaşıyoruz. En yeni gelişmeleri güncel içerikleriyle takip etmek için bültenimize kayıt olun.