Bakım Onarım ve Satın Alma Yönetimi

Veri odaklı dijital servisler

Bakım onarım ve yönetim, işletmedeki ekipman, malzeme, ürün ve hizmetlerin en yüksek performansta sürekliliğinin sağlanması için yapılan ilgili tedbir faaliyetlerinin sürekli olarak yerine getirilmesinidir.
İşletmelerin bakım ve satın alma süreçleri dijitalleşiyor. Tüm bakım onarım stok ve satın alma süreçlerini tek bir yerden ve online olarak yönetebilirsiniz.

Tüm kanallarınızdan gelen veriyi bütünleşik bir yapı ile bir araya toplamayı hedefliyoruz. Veri bütünlüğünü sağlamak için tüm sistemleri entegre ediyor ve karar destek sistemlerini kurarak her adımda öngörüye sahip olmanızı istiyoruz.

Neler Yapabilirsiniz?

Bir ya da birden fazla işletmenizde bulunan ekipman, ürün veya hizmet için

Arıza Bakım

Kurum ya da tesis içerisinde plansız bir şekilde ve anlık oluşan arıza, bakım onarım faaliyetlerini kayıt altına alarak süreci yönetebilirsiniz. 

Periyodik Kontrol

Tesis içerisinde ya da idari olarak belirli per,yodlarda kontrol edilmesi gereken noktaların hatırlatılması ve yönetilmesi gereken durumlar için kullanabilirisiniz.

Planlı Bakım

Belli bir takvim dahilinde organize edilerek üretim ya da idari konular ile ilgili süreçleri, hem önleyici bir faaliyet hemde gelecekte daha iyi sonuçlarla karşılaşmak adına bu süreçleri kolayca yönetebilirsiniz.

Stok Yönetimini

Ürün ve yedek malzeme gibi stokları kontrol altında tutarak, tedarikçilere otomatik teklif geçilmesi sipariş takibi ve geçmiş siparişlerin yönetimini sağlayabilrisiniz.

Bakım Faaliyetlerinin Genel Amacı

Üretimdeki maliyetleri azaltmak
İş gücü performansını, üretimdeki performansı ve ürün kalitesini arttırmak
Üretimdeki duruşları mümkün olduğunca minimum düzeye indirmek
Kapasite kullanım oranının artırılmasını sağlamak
İşletmede malzeme, ürün, ekipmanların ömrünü uzatmak
Yatırımlar için harcanan sermayeden fazlasıyla verim elde edilmesi
Bakımları yapılan ekipman, malzeme ve ürünleri kullanan personelin güvenliğinin sağlanması
Bakım onarım maliyetlerini azaltmaktır.

Bakim-onarim-yonetim-ve-satin-alma-yazilimi
3.2.2.1.1.Kullanıcılar&Roller – Roller (düzenle – ekle)
Ecra-Gorevler-Kanban
ecra-gannt

YAZILIM & BULUT

Bakım Politikaları
Ekip ve araç Bakım onarım için personel sayısı mümkün olduğunca fazla aynı zamanda kullanılanılacak araç gereç sayısı yüksek tutulmalıdır. Bu yöntem sayesinde, arıza yapan bir makinanın onarımını yapacak ekibin arızaya hızlı müdahalesi mümkün olur. Üretimde durma süresi büyük oranda azalır.
Koruyucu Bakım Beklemediğimiz arızaların üretimi durdurması önlenebilir. Bu yöntem uygulanmadan önce sık yapılan bakımlar ve zamanından önce değiştirilecek parçaların maliyetleri karşılaştırılması gerekir.
Yedek üretim Üretim bölümünün önemli noktalarında, herhangi bir arıza meydana geldiğinde hızlıca yedekler devreye girmelidir. Üretimin durmasının işletmeye maliyeti yedek üretim tesisi maliyetleri karşılaştırıldıktan sonra nihai kararlar verilebilir.
Makinaların güvenilirliği Kullanılacak makinaların uzun ömürlü ve yüksek kalitede olanlarını seçmek çok doğru olacaktır. Aynı şekilde yedek parçalar içinde bu durum geçerlidir.

Üretim istasyonlarında yarı mamül bulundurmak Herhangi bir arıza olması durumunda üretimin durmasını ya da aksamasını önlemek için arızanın giderilmesi süresince diğer üretim istasyonlarına önceden yedeklenmiş yarı mamul stoklarından takviye yapılabilir.

Satın Alma Yönetimi

Birden fazla yazılım ürünlerinizi bir araya getirerek RPA süreçleri veya otomasyon ile zengişleştiriyoruz. Akışı izleyebileceğiniz panolar ile tüm süreçleri takip etmenizi sağlıyoruz.

Yazılım Geliştirme

AGILE metodolojisi ile yazılım süreçlerinde etkili rol oynuyoruz. Geliştirdiğimiz yazılım geliştirme platformu(low-code) ile hazır bloklar ile çeşitli sektörlere yapılar inşa ediyoruz.

Yazılım Mimarisi

Kubernates ve Docker yapıları, mikro servis mimarileri, çok kiracılı uygulamalar gibi gelişmiş mimari tecrübelerimizi sistem yapınıza uyarlıyoruz. 

Yazılım Geliştirme Platformu

Ecra platformu ile yazılım geliştirme süreçlerinize hazır blok ve modüler yapı modelini getiriyoruz. Kurum hafızası başta olmak üzere geliştirme sürelerini ciddi oranda kısaltarak çözüme odaklanabileceksiniz.

Verimlilik için yazılım ürünleri

— Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM)
— Kurumsal Kaynak Planlama (ERP)
— B2B – B2C
— İçerik Yönetim Sistemi (CMS)
— Saha Operasyon Yönetimi
— Proje ve İş Takip Sistemi
— Akış Otomasyonu
— Yazılım Geliştirme Platformu

Ürünler

Birlikte çalışalım

Verimlilik sağlayan ürünler ve servisler ile doğru yol haritasını oluşturalım.

İLETİŞİME GEÇ