Beylikdüzü Belediyesi Web Sitesi

Beylikdüzü Belediyesi web sitesi 15. Altın Örümcek Web Ödülleri’nde finalist olmayı başaran projelerimizden biri oldu. Beylikdüzü Belediyesi için özel olarak tasarladığımız web sitesi, Beylikdüzü sakinleri ve diğer kullanıcıların belediyenin güncel faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olmasına, etkinlikleri takip etmesine ve belediyenin sunduğu hizmetlerden yararlanmasına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Online İşlemler ile Sıra Bekleme Sona Erdi  

Beylikdüzü Belediyesi web sitesi üzerinden ziyaretçiler;

  • Borç sorgulama ya da ödeme yapabiliyor
  • Başvurularını takip edebiliyor
  • Belge ve makbuz sorgulayabiliyor / çıktı alabiliyor
  • Belediyeye şikâyet, öneri, ihbar ya da teşekkürlerini iletebiliyor
  • Bina, arsa, arazi, ilan, çevre temizliği faaliyetleri hakkında belediyeye beyanda bulunabiliyor
  • Ya da belediyenin meclis kararları, nikah programı, inşaat-imar maliyetleri gibi bilgilerine online olarak ulaşabiliyor.

Bunlara ek olarak, belediyenin sağladığı Kış Okulları gibi eğitim faaliyetlerine online kayıtlar, nöbetçi eczane, belediye sınırları içerisindeki tarihsel çalışmalar, belediye tesisleri, kültür-sanat etkinlikleri vb. hakkında bilgiye ulaşım gibi faaliyetler Beylikdüzü Belediyesi web sitesi üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

 

Bilgiye Erişim Herkes İçin Çok Kolay

Beylikdüzü Belediyesi web sitesi üzerinden sağlanan kolaylıklardan biri de belediyenin e-kütüphanesine erişim. Online kütüphaneye giriş yaparak konu başlığı, yazar, yayın tarihi, yayıncı vb. göre kaynak taraması yapılabiliyor. Kütüphanede yer alan kaynaklar online incelenebiliyor ya da indirilebiliyor. Bununla birlikte Beylikdüzü TV uygulaması sayesinde, dileyenler belediyenin sağladığı video içerikleri izleyerek bilgi ve belediye faaliyetleri hakkında haber sahibi olabiliyor. 

Beykam ile Herkese Uygun İş

Beylikdüzü Kariyer Merkez Beykam, Beylikdüzü Belediyesi kapsamındaki açık pozisyonlara erişim sağlıyor. Beylikdüzü’nde çalışmak isteyenleriçin mevcut ilanları yayınlayan Beykam ‘da, online özgeçmiş oluşturarak bu başvuru yapılabiliyor.

İlanlar sektör, meslek ve eğitim seviyesine göre filtrelenebiliyor. Aynı zamanda Beykam Blog’da CV nasıl oluşturulur, iş görüşmelerinde nelere dikkat edilir, işsizlikle nasıl baş edilir gibi yardımcı bilgilerin yer aldığı makaleler paylaşılıyor. Bu sayede adayların bilinçli bir şekilde iş araması amaçlanıyor.

Beylikdüzü Belediyesi ile ilgili her türde bilgiye ulaşmak, online işlemleri gerçekleştirmek, iş bulmak ya da belediye ile iletişime geçmek oldukça kolay. Web sitesinin kullanıcı dostu arayüzleri sayesinde küçükten büyüğe herkes kolay kullanım sağlayarak ihtiyaçlarını giderebiliyor. Bu da hem belediye çalışanlarına hem de kullanıcılara ciddi bir zaman tasarrufu sağlıyor.

 

ABİS ile Beylikdüzü Hazır!

ABİS Beylikdüzü Belediyesi için tasarladığımız 15. Altın Örümcek Web Ödülleri finalistlerinden olan bir diğer projemiz. Afet Bilgi Sistemi ABİS, Beylikdüzü sakinlerinin olası afetlere hazırlıklı olmasını ve afet sırasında bilinçli davranmayı amaçlıyor. Bir hizmet mobil uygulaması olan ABİS’i sadece Beylikdüzü sakinleri değil; herkes indirip kullanabiliyor.

ABİS Nedir? ABİS ile Neler Yapılır?

ABİS’i mobil cihazına indirenler ister kullanıcı kaydı oluşturuyor, ister Facebook ile giriş yapıyor isterse de üyelik gerektirmeyen girişi tercih edebiliyor. Uygulama içerisinde kullanıcıları afet halinde acil durum butonu, afetlerle ilgili önemli bilgiler ve afet anında bireysel durumun bildirilmesi gibi özellikler bekliyor. Uygulama ana ekranında bulunan Acil Durum butonu ile ilgili kurumlardan hızlıca yardım talep edilebiliyor. Bazen acil durumlarda panik olan kişiler, her zaman bildiği önemli bilgileri unutabiliyor. Yangın anıda itfaiyenin numarası hatırlayamamak gibi… ABİS ile böyle durumların üstesinden gelmek kolaylaşıyor. Acil Durum butonuna tıklayarak ambulans, itfaiye, polis, alo trafik, jandarma, sahil güvenlik ve orman yangınları ihbat hattına ulaşım sağlanabiliyor.

Aynı zamanda, ABİS içerisinde acil durumlarda aranacaklar listesi oluşturulabiliyor. Bu kişilerin telefon numaraları ABİS listesine kaydedildiğinde afet ya da acil durum halinde bu listeye tek bir tıklama ile ulaşmak, SMS üzerinden (afet halinde internet problemi yaşanması ihtimali yüksek olduğundan) konum göndermek mümkün oluyor.

Afet Anında ABİS Yanında

Deprem, yangın vb. olağanüstü durumlarda ABİS kriz yönetimi sağlıyor. Beylikdüzü sakinleri için böyle durumlarda kullanılacak toplanma alanları 

bilgisine ABİS ile ulaşılabiliyor. Deprem anında en önemli şeylerden biri de deprem çantasının yakınlarda bulunması. ABİS, deprem çantanızı da yönetiyor. Deprem çantası olmayanlar için, bu çantada neler olması gerektiğine dair bir liste ABİS uygulaması içerisinde bulunuyor. Deprem çantasına eklenen her ürün ABİS’te işaretlenebiliyor; bu sayede eksikler tespit edilebiliyor.

ABİS uygulaması üzerinden afet ve acil durumlar hakkında detaylı bilgiler “Bunları Unutmayın” köşesinden alınabiliyor. Burada, afet anında bilinçli hareket edebilmek adına deprem öncesinde, sırasında, sonrasında yapılması gerekenler, ilk yardım nasıl yapılır gibi önemli bilgilerin yer aldığı içerikler bulunuyor ve bu içerikler sürekli olarak güncelleniyor.

Son olarak eklemek gerekiyor ki; ABİS kolay kullanımı ve anlaşılır ara yüzleri ile herkesin kullanabileceği bir tasarıma sahip. Beylikdüzü Belediyesi için tasarladığımız Afet Bilgi Sistemi ABİS, iOS ve Android işletim sistemlerinin her ikisine uygun olarak tasarlanmıştır ve AppStore ve Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirilebilir.

 

 

 

 

Gelişmelerden Haberdar OlunBültenimize kayıt olun

Netuce olarak dijital dönüşüm, yazılım dünyası, dijital pazarlama, yerel iç görüler ve parlak fikirler üzerinde bültenler paylaşıyoruz. En yeni gelişmeleri güncel içerikleriyle takip etmek için bültenimize kayıt olun.