Dijital Detoks Gözlüğü ile Sokakta Reklam Görmemek Mümkün

dijital detoks

Ekranları Engelleyen Dijital Detoks Gözlüğü

Dijital ekranlar üzerinde neredeyse hiç kontrolümüz kalmadı. Dışarıya çıktığımızda dijital reklam panolarının, ofiste bilgisayarın taciz ettiği gözlerimiz; diğer zamanlarda da televizyona, tabletlere ve akıllı telefona olan bağımlılığımızın kurbanı oluyor. Özel olarak tasarlanan IRL adlı yeni bir güneş gözlüğü ise dijital ekranlar üzerindeki kontrolümüzü geri vermeyi amaçlıyor.

Devamını oku

insansı robot

Duvar ören insansı robot HRP-5P

Japonya’da AIST tarafından geliştirilen insansı robot, yeni yayınlanan bir videosunda kuru duvar olarak adlandırılan sistemi tek başına örüyor. İnsansı robot tüm montaj işlemlerini tek başına yapıyor.

Devamını oku

instagram farkındalık

Göğüs Kanseri Farkındalığı İçin Instagram’da ‘Booberang’ Kampanyası

Reklam ajansı Leo Burnett’in Londra şubesi, Birleşik Krallık’ta göğüs kanseri farkındalığı için bir kampanya başlattı. Instagram’daki Boomerang”özelliğinden esinlenerek başlatılan kampanyanın ismi ise; Booberang.”

Devamını oku

esnek iş yazılımı

Bizden Haberler : Ecra’nın web sitesini yeniledik!

Akıllı iş yazılımları ürettiğimiz lisanslı altyapımız Ecra’nın web sitesini, yepyeni haliyle geçtiğimiz hafta yayına aldık. ecra.io ‘da hem Ecra’yı içerdiği tüm yenilikleriyle birlikte daha detaylı tanıttık hem de güncellenen ekranları ile onu incelemenizi kolaylaştırdık. ecra.io yenilenmeye ve büyümeye devam edecek!

Hemen İncele

Alibaba Jack Ma'nın Evi

Haftanın Kitap Önerisi: Alibaba Jack Ma’nın Evi

“Bir Çin şirketi için tuhaf bir isim olan “Alibaba”, Jack Ma’nın aklına San Francisco’ya yaptığı bir seyahatte geldi: “Öğle yemeği yiyordum, yanıma garson geldi. Ona ‘Ali Baba’yı biliyor musun?’ diye sordum. ‘Evet!’ dedi. ‘Nedir peki?’ dedim. ‘Açıl susam açıl’ diye cevap verdi. Sihirli Jack’in olağanüstü öyküsünü anlatan bu kitap, Çin’in 2000’lerde geçirdiği baş döndürücü dönüşümü de gözler önüne seriyor. Alibaba’nın ‒ve elbette Jack Ma’nın‒ yükseliş hikâyesi, Çin’in geçirdiği muazzam dönüşüme de kocaman bir pencere açıyor. Duncan Clark hikâyeyi büyük bir ustalıkla anlatmış.”

İncele

adbender

Buna Bayıldık! : ADbender

Elinizde kumandayla dakikalarca reklamların bitmesini beklemekten sıkılmadınız mı? AdBender ile artık sevdiğiniz dizi ve programların ne zaman başladığını, ne zaman reklama girdiğini ve reklamının ne zaman bittiğini bir bildirimle anında öğrenebileceksiniz! Ad Bender sizin yerinize reklamları izlesin, zamanınız size kalsın!

Şimdi Tanışın

 

Haftaya görüşmek üzere…

En güncel haberleri anında mail ile bildirim almak için kayıt olabilirsiniz

 

Gelişmelerden Haberdar OlunBültenimize kayıt olun

Netuce olarak dijital dönüşüm, yazılım dünyası, dijital pazarlama, yerel iç görüler ve parlak fikirler üzerinde bültenler paylaşıyoruz. En yeni gelişmeleri güncel içerikleriyle takip etmek için bültenimize kayıt olun.