Elon Musk, Robotları Müfredata Alan Bir Okul Kurdu

Elon Musk’ın Deneysel Okulu Başka Bir Gezegende

Ünlü girişimci Elon Musk, gelenekselliğe kıyasla alev püskürtücüler, savaş botları ve robotları müfredata alan son derece radikal bir okul kurdu. Okul müzik, spor, dil gibi alanlara daha az odaklanırken en çok Musk benzeri kişiler yaratacak yetenek ve becerilere yoğunlaşıyor: Yapay zeka, nükleer politikaları ve tabiî ki alev makineleri.

Devamını oku

Facebook Workplace’i Geliştirmek İçin Redkix’i Satın Aldı

Piyasa değerinin düşüşü ile gündeme gelen Facebook, farklı projeleri üzerinde hız kesmeden çalışmaya devam ediyor. Kurumsal iletişim araçlarına odaklanan Redkix’i aldığını duyuran Facebook, satın almanın maddi detaylarını paylaşmadı. Redkix, iş yaşamında iletişimi daha etkin bir hale getirmek için e-postayı daha resmi ekip çalışması araçlarıyla kombinleyen araçlar sunan bir şirket.

Devamını oku

Masa Başındaki Etkileşimli Hologram

Özellikle 3 boyutlu çalışan yaratıcılar için geliştirilmiş Looking Glass; dünyanın ilk masa başı holografik görüntü cihazı. 3 boyutlu bir modelin 45 farklı görüntüsünü yaratarak merceksel mercek sayesinde bu görüntülerim farklı açılardan holografik bir efektle görüntülenmesini sağlıyor. Böylece nereden baktığınıza bağlı olarak nesnenin farklı bölümlerini görebiliyorsunuz.

Devamını oku

Bizden Haberler : Beylikdüzü Belediyesi Kurumsal Web Sitesi ve Daha Pek Çok Proje!

Bu hafta sizlere, birlikte 10’dan fazla projeye imza attığımız ve hala birlikte çalışmaya devam ettiğimiz Beylikdüzü Belediyesi  işlerimizden sadece biri olan kurumsal web sitesini tanıtıyoruz. Belediye’nin içerik açısından oldukça sık güncellenen internet sitesinden, Beylikdüzü ile ilgili tüm haber ve gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Hemen İncele

Haftanın Kitap Önerisi: Einstein – Yaşamı ve Evreni

Bir dâhinin bilinmeyen yönleri 20. yüzyılın en önemli kuramsal fizikçisi Albert Einstein’ın sıra dışı yaşam öyküsü…CNN Yönetim Kurulu Başkanı, Time Dergisi Yazı İşleri Müdürü ve Aspen Enstitüsü Başkanı gibi önemli pozisyonlarda görev alan Kuzey Amerikalı biyografi yazarı Walter Isaacson tarafından kaleme alınan bu değerli kitap, Albert Einstein’ın tüm eserleri ortaya çıktıktan sonra yazılan ilk kapsamlı biyografisi.

İncele

Buna Bayıldık! : Artırılmış Gerçeklik Destekli Kartvizitler

Teknoloji artık kartvizitleri gereksiz kılsa da bazı kişiler hala fiziksel kartları kullanmaya devam ediyor. Peki teknoloji kartvizitleri yeniden çekici ve kullanışlı hale getirebilir mi? Yazılım geliştiricisi Oscar Falmer kartvizitleri artırılmış gerçeklik teknolojisiyle donattığı bir demo oluşturarak  bu soruya ‘evet’ cevabını veriyor.

Şimdi Tanışın

 

Haftaya görüşmek üzere…

En güncel haberleri anında mail ile bildirim almak için kayıt olabilirsiniz

 

 

Gelişmelerden Haberdar OlunBültenimize kayıt olun

Netuce olarak dijital dönüşüm, yazılım dünyası, dijital pazarlama, yerel iç görüler ve parlak fikirler üzerinde bültenler paylaşıyoruz. En yeni gelişmeleri güncel içerikleriyle takip etmek için bültenimize kayıt olun.