Havalimanlarında son dakika alışverişleri yapay zeka hızına ulaşıyor

Google’dan WordPress siteler için yeni eklenti – Site Kit

Websitelerin %32’si WordPress altyapısını kullanıyor. Web siteleri için olmazsa olmaz denilebilecek ürünler geliştiren Google, bu ürünlerini WordPress içine entegre edeceği bir eklenti piyasaya sürecek. Google, yeni eklentiyle beraber ilk aşamada 4 güçlü ürünü Search Console, Analytics, Adsense ve PageSpeed Insights’ı WordPress panelinden erişilebilir hale getirecek.

Devamını oku

Amazon kasiyersiz mağazalarını havalimanlarına da açacak

Amazon, bu yılın başında Seattle’da kasa veya kasiyeri olmayan dünyanın ilk süpermarketini açtı. Yapay zekaya dayalı Amazon Go adlı süpermarket, kullanıcılar tarafından kısa sürede benimsendi ve giderek yayılmaya başladı. Amazon şimdi de kasiyersiz mağazaları Amazon Go’yu havalimanlarına açmayı planlıyor.

Devamını oku

Instagram Araçlarıyla New York Sokaklarından Mini Öyküler

Nathan W. Pyle, New York sokaklarında denk geldiği enstantaneleri Instagram Hikayeler’deki metin sabitleme aracını kullanarak mini maceralar yaratıyor.

Devamını oku

Bizden Haberler: Seyahatlerinizi Rahatça Planlayın Diye, Kolay Kullanımlı Vize Randevu Sistemi “iData”

Birçok ülkenin banka ve ödeme sistemleri ile çalışan uluslararası vize başvuru sistemi iData; muhasebe, çağrı merkezi, ödeme merkezi, entegrasyon ve sunucu yönetimi ile tam hizmet sağlıyor. Ayda 110 binden fazla başvuru alan iData sistem altyapısı ve UI ‘ları Netuce tarafından hayata geçirildi.

İncele

Haftanın Kitap Önerisi: Büyük Veri İş Başında

Günümüzde pek çok kişi Büyük Veri’nin gücünün ve etkisinin farkında, ancak iş bu aracı en verimli şekilde kullanmaya geldiğinde pek çoğumuzun çuvalladığı da bir gerçek. Bu boşluğu gören yazar Bernard Marr; tıptan hukuka, konaklamadan modaya, bilim dünyasından bankacılığa uzanan, oldukça geniş bir yelpazeye yayılmış kuruluşların, yaşamın içindeki sorunları çözmek için Büyük Veri’den nasıl yararlandığını anlatıyor.

İncele

Buna Bayıldık! Aradığınız kelimeyi bulmanızı sağlayan yerli uygulama: SearchCam

Bir görüntü üzerindeki metinleri tanıyabilen SearchCam, söz konusu metinler arasında istediğiniz kelimeleri bulmanıza olanak tanıyor. İlk olarak geçtiğimiz Kasım ayında kullanıma sunulan uygulama dijital ortamda yapılabilen (ctrl+f) arama fonksiyonunu gerçek ortamda, basılı metinler için de yapabilmesine imkanı sağlamış oluyor.

Şimdi Tanışın

 

Haftaya görüşmek üzere…

En güncel haberleri anında mail ile bildirim almak için kayıt olabilirsiniz

Gelişmelerden Haberdar OlunBültenimize kayıt olun

Netuce olarak dijital dönüşüm, yazılım dünyası, dijital pazarlama, yerel iç görüler ve parlak fikirler üzerinde bültenler paylaşıyoruz. En yeni gelişmeleri güncel içerikleriyle takip etmek için bültenimize kayıt olun.