İş Takip Programı ve Yazılım Önerileri

İş Takip Programı ve Yazılım Önerileri

Potansiyel müşteriler toplamak, daha fazla kazanç elde etmek ve müşterilerinizi elinizde tutmak istiyorsanız ihtiyacınız olan şey iş takip programı. İş takip programlarının üretkenliği artırdığı, zaman tasarrufu sağladığı ve nihayetinde güçlü satış hattı oluşturduğu kanıtlanmıştır.

İşletme sahipleri her zaman daha üretken ve organize olmanın yollarını aramaktadır. İş takip yazılımları, satış ekibinize satışları artırmak ve potansiyel müşterilerle karlı ilişkiler kurmak için daha fazla zaman verebilir. Ayrıca iş takip programları satış verimliliğinizi artırabilir, iş akışlarınızı otomatikleştirebilir ve elektronik tablo ihtiyacını ortadan kaldırabilir.

is-takip-programi

En iyi iş takip programı önerileri

- Ecra
- Zoho
- Salesforce
- Quick Base
- Apptivo
- Really Simple Systems

Ecra

Ecra Görevler Kanban

Aslında bir yazılım geliştirme platformu olan Ecra, hem son kullanıcılar için kullanımı kolay enterprise ürünler (CRM, ERP, CMS vb) üretiyor hem de geliştiriciler için nocode – lowcode bir geliştirme ortamı sağlıyor. Bu sayede Ecra ile kod yazmayı bilenler kendi iş akışlarına özel ürün geliştirme imkanı bulabiliyor. Ecra müşterilerine, müşterilerinin süreçlerine özel uygulanmış ürünler sağlasa da iş takip programı kapsamında;

  • Proje oluşturma ve takipe etme
  • Görev oluşturma, düzenleme ve takip etme
  • Gerçek zamanlı raporlar
  • Kullanıcı ve Rol yönetimi
  • Müşteri takibi ve tekliflendirme
  • Ekip takibi ve eş zamanlı çalışma
  • Saha ekiplerine özel mobil çözümler
  • Servis altyapısı ile diğer uygulamalarınıza hızlı entegrasyon

Ecra ile yapabilecekleriniz arasında yer alıyor. Ecra dileyenlere proje bazlı teklif verirken hazır modüllerden kullanmak ve geliştirme süresi beklemek istemeyenler için ise kullanıcı başına ücretlendirilmiş kiralama modeli de sunuyor.

Zoho

Özellik açısından çeşitli ve aynı zamanda uygun fiyatlı bir platform arıyorsanız, Zoho CRM işletmeniz için doğru seçim olabilir. Zoho CRM, Zoho’nun 30 küçük işletme ürününden yalnızca biridir. Zoho CRM, Zoho Books veya Zoho Projects gibi Zoho’nun diğer ürünlerini zaten kullanan işletmeler için özellikle etkilidir.

Zoho, dört ücretli paketin yanı sıra ücretsiz bir paket sunar. 10 kullanıcıya izin veren ücretsiz paket, temel satış otomasyonu, ekip iş birliği, müşteri desteği ve standart raporlama ile birlikte gelir. Daha ayrıntılı özelliklere ihtiyacınız varsa, standard, professional veya enterprise paketleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Salesforce

is-takip-programi

En tanınmış iş takip programlarından biri olan Salesforce, iş takip programlarının öncülerindendir.

Salesforce, çok çeşitli özelleştirme seçeneklerine ve gelişmiş özelliklere sahiptir. Listenizdeki her kişi için temel bilgileri girebilir, görevleri planlayabilir, kişi geçmişini görüntüleyebilir ve eklere göz atabilirsiniz.

İşletme sahipleri, çalışanlarının ilerlemesinin ve planlanan ve tamamlanan görevlerin durumunun net bir resmini de alabilir. Hepsi bir arada bulut tabanlı bir çözüm olduğu için çalışanlar uygulamaya dünyanın her yerinden erişebilir ve bu da genel üretkenliği artırır.

Salesforce, farklı iş ihtiyaçlarını karşılamak için dört paket sunar. En uygun fiyatlı paketi olan Salesforce Essentials, anında başlamak ve büyüdükçe ölçeklendirmek isteyen küçük satış ekipleri için mükemmel bir seçenektir. Bu paket, beş kullanıcıya kadar temel satış ve pazarlama sunar. Salesforce Essentials müşterileri ayrıca Google Cloud tarafından üç aylık G Suite’e ücretsiz olarak sahip olabilir.

Lightning Professional sosyal iş birliği, üst satış, sınırsız eğitim ve daha fazlasını içerir. Lightning Enterprise, iş birliğine dayalı tahminler, API entegrasyonları, ekip satışı, gerçek zamanlı satış içgörüleri ve iş akışı otomasyonu sağlar.

Quick Base

Küçük işletmeler için çok sayıda finansal uygulama yaratmanın yanı sıra, Intuit ayrıca Quick Base’i de yarattı. Quick Base, hiçbir şeyin gözden kaçmamasını sağlayarak ekibinizin üretkenliğini artırmanızı kolaylaştırır. Satış ekipleri, atanan görevler ve son tarihler için otomatik uyarılar, hatırlatıcılar ve bildirimler ayarlayabilir. QuickBooks, masaüstü kullanıcıları için ve web siteniz üzerinden çevrimiçi ödemeleri kabul etmek için çözümler sunar.

Quick Base ayrıca akıllı telefonlar ve tabletlerle her yerden ve her zaman erişilebilir, böylece satış temsilcileriniz satış döngüsünün her aşamasında müşterilere daha iyi hizmet verebilir. Ayrıca işletmeler, dışarıdaki araçları ve verileri Quick Base ile entegre ederek çevikliği en üst düzeye çıkarabilir.

Quick Base üç farklı paket sunar: Premier, Platform ve Enterprise. Premier paketi size özelleştirilebilir roller, rol tabanlı ana sayfalar, gelişmiş iş akışı otomasyonu ve vaka tabanlı ürün desteği sağlar. Platform paketi, tüm önde gelen özelliklerin yanı sıra kurumsal dizin entegrasyonu, özel markalama, IP filtreleme ve daha fazlasını sunar. Güçlü Kurumsal paket, özelleştirilmiş bir plan ve maksimum esneklik sağlar.

Apptivo

takım lideri

Oldukça uygun fiyatlı ancak yine de geniş çapta işlevsel bir iş takip programı olan Apptivo, özellikle bütçesi olan küçük işletmeler için mükemmel bir seçimdir. Ücretsiz başlangıç planı, görev hatırlatıcıları, G Suite entegrasyonu ve müşteri adayı listesi yönetimi gibi satış otomasyonu sağlar. Ayrıca bilgi tabanına ve nasıl yapılır videolarına da erişebileceksiniz.

Premium plan size 7/24 destek, IMAP e-postası, raporlar, kullanıcı başına 3 GB depolama alanı, üçüncü parti entegrasyonu, rol tabanlı güvenlik ve çok daha fazlasını sunar. Ultimate planına geçiş daha fazla depolama alanı, API isteği ve belirli uygulamalara erişim sağlar. Kişisel bir hesap yöneticisine ihtiyacınız varsa, özel bir fiyat karşılığında Enterprise planına yükseltin.

Apptivo, diğer iş takip programları kadar gelişmiş olmasa da, satış ekiplerine küçük işletme potansiyellerini organize etmek için temel ve etkili bir araç seti sağlar. Apptivo, satış maliyetlerini önemli ölçüde düşürür ve bu da yüksek bir yatırım getirisi ile sonuçlanır.

Really Simple Systems

Sınırlı personel desteğine sahip küçük işletmeler ve yeni başlayanlar, basit bir kullanıcı arayüzüne sahip bir iş takip programı tercih etmelidir. Quick Base’e benzer şekilde, Really Simple Systems müşteri desteği, bir dizi nasıl yapılır makaleleri ve videoları sunar.

Really Simple System’ın ücretsiz katmanı iki kullanıcı, 100 müşteri hesabı ve 100 MB depolama alanı sunar. Kullanıcılar ayrıca kullanıcı arayüzlerini özelleştirebilirler. Birçok şirket ücretsiz planı kullanabilir, ancak sınırsız kullanıcıya ve daha fazla müşteri hesabına ihtiyacınız varsa, ücretli sürümleri düşünün.

Başlangıç paketi 1.000 müşteri hesabı, 1 GB depolama alanı ve iki yönlü MailSync’e izin verir. Daha büyük işletmeler için, gelişmiş özellikler ve artırılmış güvenlik için profesyonel seçeneği seçin.

Really Simple Systemsatış ekiplerinin olası satış başına maliyeti, fırsat başına maliyeti, satış başına maliyeti ve dolayısıyla yatırım getirinizi kaydetmesine olanak tanır.

is-takip-programi

Potansiyel müşterinin fırsata dönüşüp dönüşmeyeceğini belirleyen farklı faktörler vardır. İşletmenizde sağlam bir iş takibi yoksa, potansiyel alıcılarınız gözden kaçabilir. Aşağıdaki beş adım, başarılı bir iş takip süreci oluşturmanıza yardımcı olacaktır:

1. Potansiyel müşterilerinizi belirleyin

2. Veri toplayın

3. Potansiyel müşteri puanlaması ile müşteri adaylarına öncelik verin

4. Potansiyel müşterilerinizi besleyin

5. İzleyin ve ölçün

İş takip programı, başarılı bir satış operasyonunun ve potansiyel müşteri yönetimi sürecinin bel kemiğidir. Satış stratejinizi optimize etmenize ve yüksek müşteri memnuniyetini korumanıza yardımcı olacaktır.

Satış potansiyellerini nasıl takip edeceğinizi merak mı ediyorsunuz?

Aşağıdaki en iyi uygulamaları hayata geçirdiğinizde, potansiyel müşteri takibiniz daha verimli olacaktır.

1- Potansiyel müşterilerle etkileşim kurun

Çoğu iş takip programı, e-posta kampanyaları gönderme ve bu e-postaları kimin açtığını izleme olanağı sağlayan e-posta uygulamalarıyla entegre olur. Bu size kullanıcı davranışına ilişkin daha iyi bilgiler verir.

2- İş takip programından yararlanın

Bir seferde yüzlerce potansiyel müşteriyi yönetmek, küçük işletmeler için çok zor bir görev olabilir. En iyi çözüm, potansiyel müşterileri yıldırım hızlarında işleme kapasitesine sahip yazılım odaklı otomasyona yatırım yapmaktır.

3- Potansiyel müşterinin değerini bilin

Potansiyel müşterilerinize öncelik verin ve her müşteri adayına bir değer atayarak verimliliği artırın. Çalışabilir bir değer sistemi oluşturmak için verilerinizi kullanın.

4- Çabalarınızı ölçün

Potansiyel müşteri yönetimi çabalarınızı tutarlı bir şekilde ölçmek ve izlemek, satış faaliyetlerinizin güçlü ve zayıf yönleri hakkında fikir verecektir ve bu da yatırım getirinizi artırmanıza yardımcı olabilir.

İletişim