Black Friday Alışveriş Severleri İkiye Böldü

online alışveriş

Black Friday Bu Yıl da Online Alışveriş Severleri İkiye Böldü

“Black Friday” (Kara Cuma) bu yıl geçtiğimiz cuma hepimizi ekran başına kilitledi. Online alışveriş sitelerinin büyük indirimlere girdiği bu günde milyonlarca kullanıcı internet üzerinden milyarlarca dolarlık alışveriş yaptı. Black Friday yine kimileri için bir fiyat şaşırtmacasıyken kimileri için fırsatlar günü oldu. Peki online alışveriş severler bu güne karşı neden önyargılı?
Devamını oku

makale

Yalan Haberlerin Bir Çoğundan Botlar Sorumlu

Bir yılda 14 milyondan fazla yayılmış düşük güvenilirlikli 400.000 adet makaleyi inceleyen Indiana Üniversitesi bu sorunu en açık şekilde gözler önüne serdi. Sonuç ne mi oldu dersiniz?
Devamını Oku

yüz tanıma sistemi

Çin’in Yüz Tanıma Sisteminden Güldüren Hata!

1 buçuk milyara yakın nüfusu ile dünyanın en kabalık ülkesi olan Çin, suçlaların tespiti için yüz tanıma sistemlerini yoğun bir şekilde kullanıyor. Ülkenin dört bir köşesine yerleştirilen kameralar sayesinde her gün milyonlarca insan taranıyor.
Devamını oku

kreatif direktör

Bizden Haberler: Kreatif Direktörümüz Mutlu Olmak İsteyenler İçin Yazdı

Güven en büyük zekâdır. İnsanlar neden güvenmiyor? Bazen kendilerine güvenmiyorlar, bazen de korkuyorlar. Ve bu yüzden kuşku duyuyorlar. Ancak kuşku bir savunmadadır. Zekâ ise kendine her kapıyı açık tutar. Çünkü “ne olursa olsun, o mücadeleyi kabul edip, uygun şekilde tepki verebileceğini bilirsin.’’  Bu yüzden ilk olarak ister işveren olun ister çalışan, birbirinize güvenin. Bunu yaparken de kelimelerin gücünden yardım alın. En başta da dediğim gibi “Hey, bugün sunumda müthiş bir iş çıkarttın” demek o kadar da zor değil.
Tamamını Oku

sıfırdan maker olmaya

Haftanın Kitap Önerisi: Sıfırdan Maker Olmaya

Sıfırdan Maker Olmaya Lang’in maker hareketi içerisinde meraklı bir seyirciden, aktif bir katılımcıya dönüşme hikâyesidir. Bu kitapta Lang öğrendiği en önemli dersleri paylaşıyor ve bu deneyimlerinin nasıl ona açık kaynaklı su altı keşfine odaklanan bir DIY topluluğu ve ürün yelpazesi olan OpenROV’u kurmasına olanak sağladığını anlatıyor.
İncele

VSCO

Buna Bayıldık!:VSCO

En iyi fotoğraf filtrelerini sunan uygulamalardan bir tanesi olan VSCO sunduğu sayısız filtre seçeneğiyle fotoğraflarınızı adeta filmlerden fırlamış hâle getiriyor.

Şimdi Tanışın

 

En güncel haberleri anında mail ile bildirim almak için kayıt olabilirsiniz

Gelişmelerden Haberdar OlunBültenimize kayıt olun

Netuce olarak dijital dönüşüm, yazılım dünyası, dijital pazarlama, yerel iç görüler ve parlak fikirler üzerinde bültenler paylaşıyoruz. En yeni gelişmeleri güncel içerikleriyle takip etmek için bültenimize kayıt olun.