Netuce E-Bülten : 22 Ekim 2018

Sizin için seçtiklerimiz

Teknoloji, bilim, yazılım ve pazarlama dünyasından haftanın öne çıkan haberlerini hemen incelemeye başlayın.

Kahvenizi almayı unutmayın 🙂

Hadi başlayalım!

Amazon Cinsiyetçi Yapay Zekasını Kapatmak Zorunda Kaldı

Amazon insanların işe alım sürecine yardımcı olması için bir yapay zeka üretmeye çalıştı. Ancak şirket bu yapay zekanın kadınlara karşı cinsiyetçilik yaptığını farkedince projeyi sonlandırdı.

Devamını oku

Atlassian yeni Jira Software Cloud’u piyasaya sürdü

Yılın ilk aylarında Jira Software projesinin yeni nesil takip aracını görücüye çıkaran Atlassian,  geçtiğimiz hafta Jira Software’i tüm Jira kullanıcılarına açtı. Şirketin yeni Jira’yı inşa etmek için back-end tarafını ve kullanıcı deneyimini yeniden tasarladığı da gözden kaçmadı.

Devamını oku

KFC’den Yenilebilir Ambalaj Kağıtları

Sandviçlerine çevre dostu bir boyut katmak isteyen KFC, Hong Kong’da ilginç bir yönteme başvurdu ve menüsüne kısa süreliğine dönüş yapan ürünü Double Down için yenilebilir ambalaj kağıtları hazırladı.

Devamını oku

Bizden Haberler:Gezegen Diyalogları Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Gezegen Diyalogları’nın yeni bölümünü sonbahar konseptiyle çektik. Bu bölümün konukları prodüksiyon açısından belki de ülkemizin en iyisi olan Norr Film’in yapımcıları Oğuzhan Başoğlu ve Murat Öngel oldu. Yeni bölümü kanalımızdan takip edin!

Hemen izle

Haftanın Kitap Önerisi: Teknolojinin Evrimi

Bilim tarihçisi George Basalla, teknoloji ve teknoloji tarihi alanında yapılmış bütün önemli kaynakları tarayarak yaptığı çalışmasının ışığında konuyu toplumsal, ekonomik, kültürel, antropolojik, bilimsel ve askerî tüm yönleriyle ele alıyor.

İncele

Buna Bayıldık!:Unfold

Bildiğiniz gibi Snapchat ile hayatımıza giren hikayeler özelliği neredeyse tüm sosyal medya uygulamalarında kullanılmaya başlandı. Bugün ise hem daha kolay bir şekilde hem de daha profesyonel hikayeler hazırlamanıza yardımcı olacak Unfold isimli bir uygulama ile karşınızdayız.

Şimdi Tanışın

 

Haftaya görüşmek üzere…