Robotların İnsanları Geride Bıraktığı Bir Alan Daha

CERN Açıkladı! Artık 3D ve Renkli Röntgen Çekmek Mümkün

CERN fizik laboratuvarının katkı sağladığı proje ile ilk kez üç boyutlu ve renkli röntgen kullanıldı. Geleneksel siyah-beyaz röntgen tekniğini temel alan, bünyesinde parçacık izleme teknolojisini barındıran renkli ve 3 boyutlu röntgenin, tıbbi teşhis alanında önemli gelişmelerin önünü açması bekleniyor.

Devamını oku

Bitkiye İnsanlardan Daha İyi Bakan Bir Robot Geliştirildi

Çinli robot üreticisi Sun Tianqi bitkiler için altı ayaklı robot geliştirdi. Robot bitkinin yeterince güneş almasını ve yeterince su almasına yardımcı oluyor. Robotik tabanı sayesinde bitkiler hareket ve etkileşimi deneyimleyebiliyor.

Devamını oku

Google Ads’in Artık Otomatik Yapabildiği 5 Şey

Google’ geçtiğimiz günlerde bazı araçlarını birleştirip yeni isimler verdiğini açıklamıştı. Bu araçlardan bir tanesi de popüler Adwords aracıydı ve artık hayatına Ads adıyla devam ediyor. Yapılan isim değişikliğiyle beraber akıllı reklamlar sayesinde özellikle kobilere yönelik artık büyük değişiklikler de yapılacak. Yeni platformun neler yapabileceği biraz daha netleşmeye başladı. Google Ads ile artık 5 şeyi otomatik olarak yapabiliyorsunuz.

Devamını oku

Bizden Haberler : Sağlık İletişiminde Sosyal Medya Hizmeti Sunduğumuz Mealis Türkiye ile tanıştınız mı?

Bu hafta ve bundan sonraki haftalarda bültenimizin bu köşesinde bizden; yani Netuce & Creatuce’tan haberler alacaksınız. Bu hafta sizlerle, Mealis Türkiye ile birlikte yürüttüğümüz sağlık iletişimi çalışmalarının en güzel yansımalarını görebileceğiniz sosyal medya hesaplarından biri olan Instagram hesabını paylaşıyoruz.

Hemen İncele

Haftanın Kitap Önerisi: Yaratıcılık Kuralları Boşverin

Yaratıcılık bir meslek değil bir uğraştır. Dünyayı keşfeder, algılar ve tanımlar. Bizi kendimize açıklar ve eğlendirir.Peki yaratıcılığı esinleyen ve sürdüren nedir? Dünyanın en büyük reklam yaratıcılarından John Hegarty, yaratıcılığa ve yaratıcı sürece dair 50 esprili, parlak ve kışkırtıcı bakış açısını bu kitapta sunuyor.Hepimiz yaratıcıyız. Fakat sadece pek azımız yaşamını yaratıcılıktan kazanabilecek denli şanslı. Siz de bu şanslı azınlığın içinde yer almak ister misiniz?

İncele

Buna Bayıldık! : Placid

Sosyal medya paylaşımlarınızı kolayca tasarlayabileceğiniz bir araç olan Placid.app, içerisinde yer alan hazır taslaklardan birini seçip kendi formatınızı hızlıca hazırlayabilmenize izin veriyor. Dilerseniz uygulamanın ücretsiz taslaklarından sınırsız kullanabilirken dilerseniz ücretli versiyonunda kendi orjinal tasarımlarınızı hazırlayabilirsiniz.

Şimdi Tanışın

 

Haftaya görüşmek üzere…

En güncel haberleri anında mail ile bildirim almak için kayıt olabilirsiniz

 

 

Gelişmelerden Haberdar OlunBültenimize kayıt olun

Netuce olarak dijital dönüşüm, yazılım dünyası, dijital pazarlama, yerel iç görüler ve parlak fikirler üzerinde bültenler paylaşıyoruz. En yeni gelişmeleri güncel içerikleriyle takip etmek için bültenimize kayıt olun.