Ucuz Depolama Hizmeti Google One Duyuruldu!

google one

Ucuz Depolama Hizmeti Google One Duyuruldu!

Google, yeni paketleri ile beraber ve daha ucuz bir depolama hizmeti sunacağı Google One ürününü duyurdu. Bu ürünle beraber artık Google’dan aldığınız depolama hizmetleri daha ucuz olacak. Ayrıca ilk defa G Suite işletme hesabı olmayan kullanıcılara canlı destek hizmeti geliyor.

Devamını oku

apple kredi kartı

Apple Kendi Kredi Kartını Çıkarıyor

Apple ve Goldman Sachs, yeni bir ortak kredi kartı çıkarmak için hazırlıklara başladılar. Habere göre, planlanan kredi kartı Apple Pay markasını taşıyacak ve gelecek yıl müşterilere sunulacak.

Devamını oku

elektronik burun

Dünyanın En Küçük ‘Elektronik Burnu’ Geliştirildi

ETH Zürih araştırmacıları, dünyanın en küçük ve en ucuz ‘elektronik burnunu’ geliştirdiklerini açıkladı. Deprem ya da çığ gibi felaketlerde arama kurtarma çalışmalarında kullanılması hedeflenen cihaz insan vücudunun ürettiği bazı temel maddeleri tespit edebilen algılayıcılarla donatılmış durumda. Bu maddeler bir arada bulunduğunda orada bir insanın olduğu anlaşılıyor.

Devamını oku

komşu robot

Robotların Günlük Halleri

Niko Photographisme’in fotoğraf serisi ‘Komşu Robot’, gerçek görselleri bilgisayarda hazırlanmış gibi göstererek alışılmadık bir illüzyon yaratıyor. Ortalama bir Photoshop kullanıcısı, dijital okuryazarlığı olmayan birini kandırıp sahte bir şeyi gerçek gibi gösterebilir. Niko Photographisme‘in fotoğraf serisi ‘Komşu Robot’ ise bunun tam tersini gerçekleştirdi. Serideki fotoğraflar bilgisayar programı ile hazırlanmış gibi sahte bir görünüme sahip ama aslında sahte değiller.

Devamını oku

eleceğin Endüstrileri

Haftanın Kitap Önerisi: Geleceğin Endüstrileri

New York Times ‘ın En Çok Satanlar Listesi ‘nde ipi göğüsleyen Alec Ross’un yazarlığını üstlendiği bu kitap, inovasyon ve teknolojiye bir methiyeden ziyade dünyanın dört bir yanında yürütülen çalışmaların gelecekte bizi nasıl bir dünyaya yönlendirdiğini artı ve eksileri ile ortaya koyuyor.

İncele

Literal Translations Of Cities Around the World

Buna Bayıldık! : Literal Translations Of Cities Around the World

On The Go Tours’un Literal Translations Of Cities Around the World adını taşıyan etkileşimli haritasında dünya genelinde 191 önemli şehrin isminin sözlük anlamını gösteriyor. Haritanın üzerinde gezindiğinizde bir büyüteç tutuyormuşsunuz gibi şehirlerin anlamlarını görebiliyorsunuz. Ayrıca aşağıdaki listeden şehir isimlerini; insan, doğa, hayvan, duygular, insan yapımı şeyler ve diğer seçenekleriyle filtreleyebiliyorsunuz. En alttaki “bütün veriyi görüntüle” ibaresi ise sizi şehir isimleriyle ilgili tüm verilerin bulunduğu şu Google tablosuna yönlendiriyor.

Şimdi Tanışın

 

Haftaya görüşmek üzere..

En güncel haberleri anında mail ile bildirim almak için kayıt olabilirsiniz

 

Gelişmelerden Haberdar OlunBültenimize kayıt olun

Netuce olarak dijital dönüşüm, yazılım dünyası, dijital pazarlama, yerel iç görüler ve parlak fikirler üzerinde bültenler paylaşıyoruz. En yeni gelişmeleri güncel içerikleriyle takip etmek için bültenimize kayıt olun.